Tag: диета

Главни јадења

Хит рецепт: Леб без брашно

Леб без брашно – јадете и слабејте! Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта […]

Повеќе

Ослабете без вежбање и мака: Сок кој топи сало на стомакот

Стопете го салото на стомакот без напор и вежбање.   Се чисти и лупи се се става во соковник и се пие.   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки […]

Tips & Tricks

За диета и разбавување – Смеса од кујната за сите намени

Ако сакате да бидете слаби и кожата да ви биде блескава, има мала смеса од кујната која помага. Измелете 100 грама ореви со суво грозје и суво сливи и кришка лимон без кора. Лимонот треба да е и без семки, Се зема лажица на празен стомак на ден. Повеќе вести […]

Tips & Tricks

За топење масни наслаги и слабеење – Стопете се до летото

Ако сакате да слабеете и да си го намалите апетитот, решението е во кујната. Најтешкиот дел со слабеењето е промените со навиките за храна, а јаболковиот оцет ќе ви помогне. Разредете 15 милилитри јаболков оцет во пола литар вода. Секој ден 12 недели пијте ја оваа количина. Се бори со […]

Препораки

Намирници кои нема да не здебелат

Ако сакате да јадете здраво и да не се дебелеете, се што ви треба се овие намирници. Јадете пиперки, карфиол и кељ. Јадете спанаќ, лук, кромид и ротквици. Јадете и моркови и пијте често чај. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце […]

Повеќе

Овие намирници го топат салото – Слабејте лесно

Овошјето и зеленчукот како и одредени чаеви се здрави и сите знаеме дека помагаат за слабеење. Грејпфрутот е овошје со кое се согоруваат доста калории.Тука се и интегралните житарки, авокадото, зелениот чај. Користете ги во исхраната за топење масти.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, […]

Салати

Салата за топење килограми

Диета за слабеење пред летото. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава – […]

Видео, Десерти

Колач за сите кои се на диета: Лажен чизкејк

Овој колач е одличен за сите видови диети. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]

Препораки

Вратете се во форма по празниците – Почнувајте го денот вака

Ако претараме со храната за празниците, освен со вежбање, постои начин да се вратиме во форма со храна. За рамен стомак јадете бадеми. Бадемите се богати со протеини со влакна и магнезиум, како и витамин Е. Помагаат за слабеење, болести на срцето и против висок притисок и бори. Јадете неколку […]

Повеќе

Напивка која го топи салото на стомакот (Рецепт)

Напивка со која ќе изгубите неколку сантиметри во струкот… Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]