Tag: диетална

Салати

Салата за намалување на крвен притисок – без една состојка е диетална

Целерот е дел од најздравите намирници, има витамини А и Ц, како и калиум, калциум, магнезиум.Корисен е за оние кои имаат астма, како и за проблеми со срцето и со притисокот. Направете салата со целер која помага за намалување на притисокот.     Повеќе Готви.мк рецепти: Брза крем салата со […]

Видео, Салати

Видео рецепт: Диетална цезар салата со вкусен дресинг, за сите сезони

< Цезар салатата е многу вкусна, а овој диетален рецепт навистина ќе ве освои од прва.Ова е рецептот:     Ова е видео подготовката: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Посна мимоза салата Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја […]

Видео, Посно и веге

ДИЕТАЛНА МУСАКА: Не сте јаделе ваква досега

Направете вкусна мусака каква што не сте јаделе до сега. Здрава е, лесно се прави, и не дебелее.Се што ви треба не се компири и месо, туку зеленчук за неа. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко […]

Видео, Салати

„ДИЕТАЛНА ЦЕЗАР САЛАТА”

Совршенството наречено Цезар салата во диетална варијанта.На видеото се прикажани точните намирници и начинот на подготовка:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од […]