Tag: детоксикација

Предјадења

Шејк за детоксикација – Совршен за зимата

Во зимските денови би требало повеќе да обрнеме внимание на детоксикација на телото. Помалку сме активни во зима, помалку трошиме енергија, се забавува и метаболизмот, па затоа ви препорачуваме вкусен шејк за рано наутро. Состојките се става во блендер и се пасираат и мешаат. Се пие наутро. Прочитај повеќе на […]

Tips & Tricks

Заборавете на водата со лимон: Ова е новиот хит за слабеење и детоксикација

Мешавината од вода и грејпфрут имам сјаен вкус, ќе ве одушеви со своето освежувачко дејство, а и драстично ќе го забрза вашиот метаболизам.Половина цеден грејпфрут во една чаша млака вода, плус гранче рузмарин – тоа е вистинскто нешто што прави чуда за вашата линија. Доволно е само половина грејпфрут да […]

Повеќе

Испијте го ОВА пред спиење, храната која сте ја јаделе ќе се стопи преку ноќ, ќе ослабете МНОГУ БРЗО!

Прво, нема да имате проблеми со несоница, второ, ги исфрлате сите токсини од организмот и правите целосен детокс. Пијалакот има и други погодности како што се: лечење дијабетес, крвен притисок и кардиоваскуларни болести.   Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло […]

Повеќе

Детокс напивка од чиа семиња

Оваа напивка е исклучително хранлива, а ќе ви ја даде и потребната енергија. Повеќе на Готви.мк: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да ослабете според хороскопскиот знак? […]

Tips & Tricks

Совршена напивка за детоксикација по празниците

Ако сте претерале со алкохол и храна, важно е да го промените почетокот на денот и да воведете нова тајна состојка. Ако навистина сакате да го исчистите организмот, научниците предлагаат тоа да го направите така што ќе додадете една состојка во вода. Во прашање е сладок компир кој може значително […]

Tips & Tricks

ОПОРАВЕТЕ ГО ОРГАНИЗМОТ: Детоксикацијата е вистинскиот пат

Есента е идеално време за прочистување на организмот и враќање на енергијата. Замор, поспаност и недостиг на енергија се најчестите „пријатели“ на есента. Денот е се` пократок, помалку светлина, а ние повеќе јадеме и помалку се движиме. Детоксикацијата е посакувана пред зима како би го зајакнале имунитетот и како би […]

Препораки

ПРОБАЈТЕ НЕ Е СКАПО: Руски лек за детоксикација

Русите кои се познати како здрави и силни луѓе, користат моќен лек за детоксикација на телото. Може да го пробате дома овој еликсир на младоста, не е скап воопшто.Се што ви треба се кефир и брашно. Лажица брашно прелијте ја со 180 мл кефир, и засладете ја со мед. Ставете […]

Препораки

Совети за детоксикација на организмот: Цел живот мислиме погрешно

Факт е дека човекот со храната во организмот внесува потребни состојки, протеини, витамини, минерали…но внесува и штетни материи од кои треба да се ослободиме. Ова се неколку совети за детоксикација на организмот. За некои ќе се изненадите.Водата треба да ја пиеме само кога сме жедни. Потребно е да се јаде […]

Препораки

Ги триеше усните со ќесе зелен чај – И вие ќе го направите истото

Придобивките од зелениот чај се големи, а верувајте ако земете ќесе од зелениот чај и го триете на усните, ефектите ќе бидат одлични. Многу здравствени истражувања покажале дека зелениот чај носи големи бенефиции за здравјето, се употребува за смирување, но и за козметика. Помага и за изгореници, ранички, детоксикација и […]

Препораки

Рецепт со кој ќе живеете здраво и ќе изгледате одлично

Лимонада со краставици е одличен напиток за детоксикација и освежување на организмот. За пет минути направете здрав пијалок.  Поврзани вести на Gotvi.mk: Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините Дами не грижете се: Направете маска за лице со која ќе исчезнат брчките Смути од лубеница за почеток на денот – […]