Tag: детоксикација

Повеќе

Знаци дека на телото му треба итна детоксикација – Не ги занемарувајте

Има сигнали кои телото ги праќа со кои покажува дека итно ви треба детоксикација. На нив треба да обратите посебно внимание, а меѓу симптомите се претерана желба за благо, проблеми со стомакот и варењето, како и проблеми со кожата. Постојан умор, стрес и дебелеење се дел од нив. Исто така, […]

Препораки

Знаци дека ви треба детоксикација на телото – Делуваат вообичаено но не ги игнорирајте

На сите ни треба детоксикација, прчистување на телото од сол и штетни материи. Особено треба да внимавате на ова ако имате симптоми како постојана желба за благо, проблеми со стомакот и варењето на храната.Тука се и постојаниот умор, заборавањето, болки во телото, мускули и зглобови. Тука спаѓа и постојаниот стрес. […]

Повеќе

Пролетно чистење на организмот: Рецепт за детоксикација

Ви донесуваме рецепт за најдобра детоксикација на организмот… Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Препораки

Знаци дека ви треба детоксикација на телото – Ова се симптомите

Ако ви се случува ова во телото и ги имате овие знаци и симптоми, тоа е знак дека ви е потребна детоксикација и тоа итно. Ова се симптомите: Желба за благо Проблеми со варењето Јадете здраво но не се чувствувате здрави Кожата не ви е чиста Постојан умор Заборавате Болки […]

Препораки

Смеса за детоксикација на телото од две состојки – ќе ги исфрлите отровите

Направете вкусна смеса за детоксикација на телото. Ви требаат ѓумбир и мед кои се моќна комбинација. Земете 250 грама корен од ѓумбир и 500 милилитри мед. Се мие и се ренда ѓумбирот, се меша со мед. Се земаат три лажици на ден и се пуштаат полека да лизнат низ грлото. […]

Повеќе

Напивка за детоксикација: Исчистете го телото од отрови

Повремено секој треба да прави детоксикација на телото. Испробајте го ова здраво решение за прочистување на цел организам од токсини. Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте […]

Повеќе

Напивка од три состојки за комплетна детоксикација на организмот

Ова е напивка со чија помош ќе изгубите вишок килограми, но и ќе направите комплетна детоксикација на организмот. Оваа напивка го забрзува метаболизмот и така ќе ви помогне во губењето килограми. Ѓумбирот е силен антиоксиданс кој ја подобрува функцијата на црниот дроб, а освен тоа помага и кај надуеност и […]

Повеќе

Го прочистува телото и топи килограми: Детокс смути за почеток на денот

Направете си детокс фрапе од портокал за детоксикација на телото и за енергија.Полно витамини и вкусно:   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка […]

Повеќе

Исчистете го телото од токсини: Едноставна и вкусна напивка готова за 5 минути

Ова е напивка со чија помош ќе изгубите вишок килограми, но и ќе направите комплетна детоксикација на организмот. Оваа напивка го забрзува метаболизмот и така ќе ви помогне во губењето килограми. Ѓумбирот е силен антиоксиданс кој ја подобрува функцијата на црниот дроб, а освен тоа помага и кај надуеност и […]