Tag: дете

Видео, Повеќе

Видео: Интересен начин како вашето дете да го засака готвењето

Доколку сакате да поминете убаво интересно и корисно време заедно со вашето дете, а да бидете одвоени од мобилните телефони и интернетот на неколку часови, готвењето може да биде едно од решенијата. Погледнете го ова слатко видео во кое малиот Роман на возраст од само 3 години приготвува гвакамоле објавено […]

Забава, Препораки

Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца

Викендов бевме сведоци како децата од емисијата на Ивце Пивце „Горе долу сите сме еднакви“, познатите ликови Давид и Каја, беа во потрага по вистинските деца. Во улична анкета на случајните минувачи им беше поставено прашањето: „Што го буди детето кај вас?“. Многу интересни одговори, многу спонтани реакции и лудории, […]

Повеќе

Бимилк го одбележа Светскиот ден на детето со едукативна работилница во СОС Детско село

Денес, 20.11.2017, Битолска млекара го одбележа Светскиот ден на детето и истовремено го означи стартот на едукативните работилници во рамки на проектот „Собираме и ре-креираме со Бимилк“, кои во следниов период ќе се одржуваат во повеќе од 60 градинки ширум државава. Со омилениот лик на Битолското Чупе и аниматори облечени […]

Повеќе

Омилениот вкус на сите генерации настанал по грешка – измислен е од дете

Далеку сме од лето, доаѓа снег и екстремен студ, но сигурно кога ќе помислите на топло време, море и лето, помислувате и на омилениот освежителен вкус – Лолипоп сладоледот.Омилениот вкус на сите генерации настанат сосема случајно, п огрешка. Имено, го измислил 11-годишник, френк Иперсон во 1905 година, кога навечер оставил […]

Повеќе

ФОТО: Дете заработи милиони со лимонада – ставило само еден додаток кој го имаме дома

Единаесет годишно детенце од Америка заработи милиони на лимонада, а тоа е само почеток. Малата Микаила Улмер искористила посебен рецепт за лимонада, која ја продавала за добротворни цели, а станала вистински хит.Тајната е во тоа што ја засладила со малку мед, а потоа ја продавала во локалните пицерии и ресторани. […]

Забава, Повеќе

Џенет Џексон роди момче – Ова е прво дете на пејачката

“Џенет и нејзиниот сопруг Висам се пресреќни бидејќи на овој свет го донесоа Еиса Ал Мана” објавија среќните родители вчера. Инаку, ова е прво дете на познатата пејачка Џенет Џексон. Таа денес има 50 години. Погледнете дел од објавите на социјалните медиуми: How exciting! @JanetJackson, Jan and Wissam just gave […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Му даде на детето јајце, а тоа сите ги изненади – мора да погледнете

Дали вие им давате на вашите мали дечиња да си играат во кујната? Многу родители често им дозволуваат на децата да си играат во кујната со приборот, но ова што се случи на видеото никој не го очекуваше.Најчесто дечињата прават неред, но ова бебенце навистина скрши јајаце и го размати, […]

Забава, Повеќе

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

Иако на Џејми Оливер пред цели две недели му се роди петтото дете, до неодамна не беше познато неговото име. Џејми на својот Инстаграм профил пред 2 дена откри дека тој ќе го носи името Ривер Рокет Оливер. Wow what a Hot Day today guys 😎 so the littlest one is […]

Повеќе

ФОТО: На Џејми Оливер му се роди 5то дете – сеуште не одлучиле како ќе се вика

Џулс (41) и Џејми (40) предмалку го добија своето петто дете. Пораѓањето било направено по природен пат, полот на бебето машки, а двојката сеуште не одлучила како ќе се вика најновиот член на семејството Оливер. Двојката во 15годишниот брак има 3 ќерки: Попи Хани (14), Дејзи Бу (12), Петал Блосом […]

Забава

ВИДЕО: Му пуштаат песна од Адел и детето престанува да плаче

Верувале или не, на едно детенце кога ќе му го дадат мобилниот телефон на кое свири песна од Адел, веднаш престанува да плаче. Уверете се гледајќи го видеото кое родителите го насловиле „Thanks Adele – Ти благодариме Адел“: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го […]