Tag: десрт

Видео, Десерти

ВИДЕО: Ви треба 1 минута и само 3 состојки – Има ли подобар летен десерт?

Во летниот период желбата за слатки работи се јавува уште почести. Сите сакаме да направиме нешто вкусно, не многу калорично и без поминување многу време во кујната. Еве таков рецепт за кој ви требаат само 3 состојки: тортиља, банана и путер од кикирики. И секако, 1 минута време. Погледнете како […]

Десерти

Тарт од јаболка

За сите љубители на разноврсните пити и тартови, Сања ни праќа превкусен рецепт за тарт од јаболка. Напоменуваме дека е многу брзо се прави, а секој ќе сака да го дознае рецептот кога ќе го проба првото парче 🙂 Повеќе рецепти за солени и благи пити Рецепт за штрудла со јаболка […]