Tag: десерт

Десерти

Без готвење и печење: Торта готова за 15 минути

Брза, едноставна, неодолива торта со чоко банани. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Стар основен рецепт за плачинки со точни мерки

Одличен стар рецепт за палачинки… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Готови за неколку минути: Колачиња со Орео

Готови за неколку минути! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Десерти

Кремпита торта со вишни: Засладете го летото со совршен десерт

Фантастичен десерт, ќе го правите често! Уживајте! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо вкусна: Домашна торта […]

Десерти

Палачинки за 5 минути

Брза подготовка, одличен вкус. На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Неодоливо вкусна: Домашна торта со […]

Видео, Десерти

Десерт без јајца: Кокос колач со глазура од чоколадо

Ако сте љубители на кокос и чоколадо, ова е вистинскиот рецепт за вас! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Емилина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за […]

Видео, Десерти

Со малку труд до совршен десерт за секакви прилики: Торта со плазма, јафа и чоколадо

Постои ли некој кој не сака јафа кекси, плазма, чоколадо и ореви? Оваа торта е комбинација од сите тие состојки и тоа ја прави перфектна. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Кувајмо лако“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид […]

Видео, Десерти

Чоколадна кралица: Кремаста, вкусна, неодолива торта

Преубава чоколадна торта – кремаста и неодолива… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт […]

Видео, Десерти

Чоколаден колач со ореви и џем: Неодолив десерт кој лесно се прави

Се што треба да направите е да ги соедините состојките и да испечете. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за […]