Tag: десерт. принцес

Видео, Десерти

Меки и неодоливи: Принцес крофни кои се топат во уста (Видео рецепт)

Неодолив спој од ванила крем со меки крофни… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]