Tag: депилација

Tips & Tricks

Не давајте пари за депилација, смеса од евтини состојки – рецепт и постапка

Шеќерната паста за депилација е природно и евтино средство кое ќе ги отстрани сите несакани влакна брзо и лесно, со што нема да плаќате веќе за овие третмани. Кожата ќе биде нежна и мазна и нема да се создадат поткожни влакна. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сода бикарбона – замена за 8 […]

Tips & Tricks

Не давајте пари за депилација летово: Домашна смеса која не остава влакненце, поевтина е 5 пати

Сите девојки и жени мака мачат со депилацијата особено пред одмори. Самиот процес е болен, долго се чека да пораснат влакненцата, а секако депилациите се скапи сами по себе. За да не давате и годинава пари, се што ви треба е домашна смеса за депилација на раце и нозе. Ставете […]

Tips & Tricks, Видео

Трајна депилација со состојки од кујната – девојки кажете збогум на влакната

Сите девојки мака мачат со здодевните влакна на лицето, на телото, на рацете, на нозете, под пазувите. Кога се брзаат често користат брич кој само повеќе го поттикнува растот. Ние ви нудиме генијален и лесен трик, смеса која трајно ќе ги отстрани влакната од телото.    Повеќе на Готви.мк: Диетално: […]

Tips & Tricks

Решен е проблемот на секоја жена: Направете домашна смеса за депилација

Влакната се најголемиот проблем кај секоја жена. Нивното отстранување е болно, а за таа намена се даваат и големи суми на пари. Ние ви нудиме домашна смеса за депилација која има навистина голем ефект. Поврзани вести на Готви.мк Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето Дињата како […]

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

Сакате депилација во домашни услови или едноставно овојпат нема термин за вас во козметичкото студио, еве одличен рецепт како дома да направите брза шеќерна паста со само 3 состојки. Повеќе детали погледнете во видеото. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло […]