Tag: Делчево

Повеќе

Земјотрес утрово во Македонија

Нов земјотрес е регистриран утрово во Македонија. По земјотресот вчера во Скопје, со магнитуда од 2,6 степени, со епицентар во Сопиште, нов земјотрес утринава со јачина од 2,5 степени е регистриран во 8 часот и 58 минути во Делчево.Потресот вил на длабочина од 2 километри. Повеќе вести на Готви.мк: Диета […]