Tag: деликатес

Деликатеси

Деликатес без месо: Бабури полни модри патлиџани

Направете деликатесни полнети бабури.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Главни јадења

Компир деликатес – Ручек кој често ќе го правите

Нешто повкусно и од печени или пржени компири и од пита. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Предјадења

Пита со спанаќ и сирење полна фил

Направете вкусна пита со спанаќ од која нема да остане ни парче за кратко време. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Главни јадења, Деликатеси

Деликатес на денот: Шампињони во бело вино

Направете вкусен деликатес со шампињони во бело вино.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки […]

Главни јадења

Деликатесен пекарски компир

Направете деликатесен компир за ручек денеска: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако […]

Pastes, Главни јадења

Запечени макарони – Деликатес на трпеза

Направете едноставни запечени макарони со богат фил. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Meat, Главни јадења

Пилешко со моцарела на италијански начин

Направете пилешко на италијански начин. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук  

Главни јадења, Деликатеси

Не го фрлајте преварениот ориз – Направете деликатес со него

Ако оризот ви се превари, има лесен начин да се спаси. Од него може да направите деликатес како прилог. Ставете му едно јајце, малку бибер и сол и две лажици презла, па измешајте. Малку по малку со лажица вадете од  смесата и пржете во врело масло. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, […]

Предјадења

Деликатесни топчиња со сирење, сусам и јајца

Направете топчиња со сусам и сирење, кои се деликатесни. Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот […]

Tips & Tricks

Трик за поховање – Од се ќе излезе деликатес

Има мал трик како ако поховате кашкавал да ви биде посочен и вкусен. Ставете ги парчињата малку во млеко, па потоа во брашно, јајце и презла. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која […]