Tag: деликатесно

Meat, Главни јадења

Полнети ќофтиња од кои тече кашкавал на сите страни – деликатесен ручек

Вкусен ручек со месо и кашкавал кој тече на сите страни кога ќе пресечете парче. Направете домашни полнети ќофтиња.       Повеќе на Готви.мк: Фантастично ќофте со компири ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни […]

Главни јадења

Ручек со пет ѕвезди: Брз оброк за вработени, вкусен е и топол и ладен

Направете супер брз и вкусен ручек за целото семејство.Ова е рецептот идеален за ова годишно време.     . Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Тава со тиквички Запечени тиквички Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз  

Салати

Салата со модри патлиџани како од кафеана – Сад кој е полн со деликатес

Сите трагаме по нови вкусови, нешто навистина необично и различно кое ќе биде рај за сите сетила. Ако ви здодеа од вообичаената подготовка на салати, имаме зимска и вкусна идеја за вас: За декорација можете одозгора врз садот за послужување да наредите печен модар патлиџан исечкан на листови, како и […]

Деликатеси, Предјадења

Само матите во сад, готови за миг: Бомбици од сирење

Направете солен деликатес, вкусни бомбици од сирење кои се топат во уста. Ова е рецептот за нив: Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Солени бомбици Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа

Деликатеси

Не сте јаделе ваков сос – Се прави со тиквички, а оди со секое јадење

Направете нешто ново и вкусно. Сос со тиквички кој е идеален за секоја пригода и секое јадење. Со оглед на тоа дека е посен, супер е и за Божиќниот пост. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и […]

Главни јадења

Повеќе од деликатес на чинија: Ќофтиња во кари сос

Направете совршено месо со кари сос кој цело семејство ќе го собере на трпеза. Во продолжение проследете го рецептот: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Поховани батаци Батаци во сос Гурмански батаци Вкусни месни залаци Пита со мелено месо и праз Слатка зелка со мелено месо Гурманско мелено пилешко со […]

Деликатеси, Салати

Зелка салата во корпи – Вкусот чиста перфекција

Направете вкусна зелка салата во корпи, која сите ќе ги воодушеви, па ќе ве прашуваат кој е тајниот рецепт. Ова е листата на потребните намирници и подготовката на деликатесната салата: На здравје! Повеќе салати на Gotvi.mk: Вкусна салата со јајца Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе Шарена […]