Tag: декорација

Tips & Tricks, Видео

Сервирање предјадења: Декорација која ќе ја разубави вашата славска трпеза

Секоја домаќинка знае колку време и енергија се потребни за подготовка на јадења, предјадења, колачи, кога се подготвува свечена трпеза.Без разлика дали вашата трпеза е посна или мрсна, најголемо внимание се посветува на предјадењата, нивното сервирање и декорација. Во видеото во прилог погледнете неколку начини за декорација на славски предјадења. […]

Tips & Tricks, Видео

4 идеји за Велигденска декорација од салфети (Видео)

Вашата Велигденска трпеза ќе изгледа како од бајките…За изработка на овие симпатични декорации од материјали ви се потребни салфети и украсна лента. Бојата на салфетите изберете ја по желба. Инструкциите погледнете ги во ВИДЕОТО и уживајте со своите најблиски во декорацијата на Велигденската трпеза. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не […]

Видео

Видео: За весел и шарен Велигден – Најубава декорација со салфети

За најубава Велигденска трпеза, ви нудиме да направите декорација со салфета во која може да ги ставите Велигденските јајца, бонбони, украси, или едноставно да ги ставите во чиниите за Велигденскиот ручек. Се е прикажано во видеото, ви требаат салфети во различни бои.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички […]

Видео, Повеќе

Видео: Божиќна декорација со лимони – Магија во домот

Направете божиќна и новогодишна декорација за која ви се потребни само лимони. Се е детално објаснето во видеото.   Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно јајце Најбрзиот колач на светот: Измешајте […]

Видео, Повеќе

Видео: Направете ѕвезда од салфета – Најубава божиќна декорација

Сите се трудиме за празниците да ги пречекаме сите гости со најубава трпеза, а ние преку видео ви нудиме декорација од салфета како ѕвезда.https://www.youtube.com/watch?v=PAq8I3ktU-g   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно јајце Најбрзиот […]

Видео, Повеќе

Видео: Божиќна декорација – Домот нека блеска за празниците

Погледнете неколку неверојатни идеи за Божиќна декорација. Ви требаат огледалца, супер лепак, циркони и машна. Се е прикажано во видеото во продолжение:   Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате […]

Tips & Tricks, Видео

Празнична декорација: Направете елка со помош на прибор за јадење, пластични шишиња… (Видео)

Дали сте знаеле дека елка можете да направите од лажици, вилушки, но и од пластични шишиња. Резултатите кои ќе ги добиете ќе ги воодушеват гостите.Потребни ви се: тврда хартија, лепак, лажици, спреј во зелена боја и неколку украси. Истото можете да го направите и со вилушки. Меѓутоа, она што посебно […]

Tips & Tricks, Видео

Еве како да декорирате салфети за свечена трпеза

На секоја свечена трпеза посебно внимание се посветува на приборот и салфетите. Еве многу едноствен начин за декорирање салфети во кои ќе го ставите приборот. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе […]

Видео, Предјадења

Совршено предјадење за 5 минути – идеално за слави

Сезоната на слави веќе започна и вистинско време е освен добри рецепти да научиме и како да сервираме предјадења како професионалци.Иако нешто професионално можеби звучи комплицирано, во овој случај не важи тоа правило – декорирањето предјадење во преубав цвет е толку едноставно, а сите гости ќе бидат воодушевени од изгледот. […]

Tips & Tricks, Видео

За слави и празници: Еве како да ги декорирате предјадењата

Се приближува времето на празници и слави, а сите домаќинки и домаќини сакаат да им остават впечаток на гостите.Сакаат храната да биде вкусна и убаво декорирана. Ако не знаете како да декорирате, ви донесуваме предлог како тоа да го напрвите. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Прочитај повеќе на […]