Tag: декорации

Tips & Tricks, Видео

Еве како да направите најдобри декорации за славски колач

Декорирајте го славскиот леб како најдобри пекари! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини […]

Видео, Повеќе

Видео: Ви требаат тегли или шише – Направете божиќни декорации дома

Прзниците се на прагот, доаѓа Новата година и најубавиот дел од годината кој најубаво го поминуваме со најсаканите. Доколку сакате да ги направите овие декорации, погледнете ги во видеото овие неколку лесни чекори и направете супер декорации со шеќер во прав, шишиња и тегли од кујната… Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете […]

Tips & Tricks

РОМАНТИЧНИ ТОРТИ: 5 декорации од кои застанува здивот (ВИДЕО)

Тортите и колачите романтично декорирани се неизоставен дел од прославите. Ви донесуваме 5 декорации кои можете сами да ги направите, а кои се толку убави што веднаш ќе ве освојат. Во видеото во прилог погледнете како да декорирате романтични торти! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме […]

Tips & Tricks, Видео

Масата ќе ви биде како во ресторан: Совршени декорации со салфети

Направете совршени декорации со салфети кои ќе направат вашата маса да блеска. Ова е постапката: (ФОТО) Како на филм – Еве во кој скопски ресторан вечераа фудбалерите на Реал и Манчестер Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци (ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја […]

Видео, Повеќе

ВИ ТРЕБААТ САМО УКРАСНИ ТРАКИ: Врвот на декорациите на велигденските јајца

Потребно е трпение и работа, но со украсни траки ќе ги имате најубавите велигденски јајца.Ова е постапката: Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза: Охридски чомлек ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце Велигденска торта ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден […]

Tips & Tricks, Видео

Кујната ја прави куќата дом: Неверојатни декорации за омиленото катче

Направете супер декорации и уредете ја кујната со помош на овие препораки. Повеќе на Готви.мк: Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Рецепт за […]

Tips & Tricks, Видео

Снег од пуканки, портокали како лампиони – новогодишна магија со храна

Тимот на Џејми Оливер ве советува како да направите совршени декорации во магијата на Нова Година и празниците. Портокали и цимет како лампиони, пиканки како снег. Искористете ја храната за домот да блесне во новогодишно руво. Повеќе на Готви.мк: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со […]

Повеќе

ВИДЕО: Примамливо, вкусно, шарено – работата во кујна претворете ја во забава

Направете супер декорации на колачиња во кои ќе уживате за време на викендот со своите најблиски. Изненадете ги и направете си ја работата во кујна вистинско уживање и забава.Се што треба да направите е да го погледнете видеото: Повеќе вести на Готви.мк: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо […]

Повеќе

Како да направите професионални декорации со салфетки (видео)

Слава, именден, роденден, матурска, свечени ручеци за веридба, доаѓање по невеста… многу убави поводи, но секогаш истото прашање: како да направам да биде различно и како да изгледа како се да е приготвено во некој ресторан.Во видеото ви откриваме 3 начини како да направите вистински декорации на масата со најобично салвети: […]