Tag: декември

Повеќе

Временска за цел декември: Какво ќе ни биде времето за Нова Година?

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус осум до нула, а дневната од пет до 12 степени. Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до […]