Tag: дебелеење

Десерти

Интегрални палачинки: Слатко задоволство кое не дебелее

Речиси нема човек кој не е љубител на палачинки. Тие се прават секаде низ светот на различни начини, но сепак, за оние кои сакаат да се насладуваат, а да не стават килограм повеќе, Gotvi.mk нуди рецепт за интегрални палачинки кои ќе ви станат омилен десерт. На здравје! Повеќе рецепти на […]

Tips & Tricks, Повеќе

Доста со фалш совети – Еве како да ослабете брзо и здраво

„До кога со вакви фалш совети? Пред да објавите нешто испитајте го или консултирајте се со нутриционист“, ни пишува коментар наш читател на текстот: Наместо да слабеете се дебелеете? Прочитајте што е причината „Јас сум атлетичар веќе 5 години. Активно се занимавам со интензивни кардио вежби и здрава исхрана. Веган […]

Tips & Tricks, Повеќе

Наместо да слабеете се дебелеете? Прочитајте што е причината

Ако планирате да почнете борба со вишокот килограми бидете свесни дека пазарот е заситен со совети, диети и производи кои не се секогаш на ваша страна. Ви претставуваме 5 најпопуларни митови за слабеењето од кои можете дури и да се здебелите. Ако станам вегетаријанец или веган лесно ќе ослабам. Одлуката […]

Препораки

ВАЖНО: Јадете што сакате, но само до 10 наутро!

Ако сте на диета имаме добра вест за вас. Можете да јадете што сакате но само до 10 часот наутро, а еве и зошто е тоа така.Секоја диета подразбира одредено ограничување од храната, или барем некој вид на храна поради јаглехидратите и мастите, а за да се почестите со нив […]

Повеќе

Тестенините не дебелеат! Ако не верувате, имаме добар рецепт за вас

Тестенините не дебелеат ако ги јадете умерено – покажаа најновите истражувања. Сепак, ако не му верувате на ова истражување, тогаш ви нудиме решение. Паста од тиквички е совршена замена на класичните тестенини за вас. Поврзани вести на Gotvi.mk: Многу добра вест! Тестенините помагаат во слабеење Свежа салата со тестенини ВИДЕО: […]

Tips & Tricks

Јадете пржени компирчиња во ова време и нема да се претворат во сало

Ако сте љубител на пржени компирчиња(а веруваме дека нема човек кој не е) тогаш треба да знаете и кога да ги јадете за да не се претворат во вашиот организам како масти и сало. За појадок ДА! Скробот кој го имаат го намалува холестеролот. Освен тоа, богат е со минерали […]

Повеќе

Внимателно прочитајте: 19 навики поради кои се здебелувате

Ако сè уште внесувате многу малку храна во организмот, се изгладнувате или пак ги сметате внесените калории, ќе мора да ве разочараме – оваа идеја од пред неколку децении, за намалување на тежината, со текот на времето се докажа неточна. Во продолжение пронајдете ги своите најчести навики кои ве изложуваат […]

Повеќе, Препораки

Најслатко ви е јадењето навечер? Еве што смеете да јадете, а да не се здебелите

Една од наолемите дилеми на сите луѓе кои се грижат околу здравата исхрана и витката линија е дали и што да јадат за вечера, а да не ги здебели. Ви нудиме таков список на намирници кои ќе ве заситат, но никако нема да не ве здебелат. 1. Тврдо сирење 2. […]