Tag: дебелеење

Препораки

Намирници кои нема да не здебелат

Ако сакате да јадете здраво и да не се дебелеете, се што ви треба се овие намирници. Јадете пиперки, карфиол и кељ. Јадете спанаќ, лук, кромид и ротквици. Јадете и моркови и пијте често чај. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце […]

Pastes, Tips & Tricks

Им се намалуваат калориите – Вака со тестенините нема да накачиме килограми

Тестенините се јадење омилено на многумина, брзо и лесно се прават и има милион рецепти. 100 грама тестенини имаат 390 калории, најмногу скроб кој прави сало и вишок килограми, но има мал трик да се спасиме. Не се јадат веднаш по готвењето, туку се ладат, повторно се греат и тогаш […]

Tips & Tricks

Вака им се намалуваат калориите – Трик со кој тестенините нема да не дебелеат

Тестенините кај многу луѓе се во нивното мени со омилени јадења, но дебелеат. 100 грама тестенини имаат 390 калории, најголемиот дел скроб, кој создава масни наслаги и предизвикува да се дебелееме. Има трик со кој се намалуваат калориите. Не се јадат веднаш по готвењето, туку се ладат, повторно се греат […]

Препораки

Намирници со кои не накачуваме килограми – Јадете ги секој ден

Овие намирници се корисни и не дебелат, здрави се и јадете ги без грижа на совест. Спанаќ – има само седум калории во една шолја.Лимон – Не треба ни да се спомене колку витамин Ц има. Има само 20 калории. Пиперка – Има 30 калории, 50 со готвењето. Прочитај повеќе […]

Tips & Tricks, Препораки

18 навики поради кои се дебелееме

Ако сè уште внесувате многу малку храна во организмот, се изгладнувате или пак ги сметате внесените калории, ќе мора да ве разочараме – оваа идеја за намалување на тежината која потекнува од пред неколку децении, со текот на времето се докажа неточна. Во продолжение пронајдете ги своите најчести навики кои […]

Tips & Tricks, Повеќе

Како да не се здебелите за празниците

Периодот на новогодишни и божиќни празници кои доаѓаат е период во кој сите неизбежно се дебелееме. Сепак, постојат неколку начини да не накачите многу килограми: Пред сè, редовно вежбајте. Тоа е важно и за здравјето, а тоа е единствениот начин за да имате фит тело и да ги согорите вишокот […]

Tips & Tricks

Внесуваме 100.000 калории со ова – никогаш повеќе не јадете вака

Сите знаеме колку сме стрвни особено ако работиме канцелариска работа, седиме пред компјутер и не се движиме. Често знаеме нешто да грицкаме, а еве како тоа делува на телото. Имено, со грицките внесуваме многу калории, а воопшто не се здрави. Внесуваме 100.000 непотребни калории на годишно ниво. Секоја жена во […]

Видео, Десерти

Вкусни бомбици кои не дебелеат

Од бомбици никогаш доста, а особено ако не дебелеат…што повеќе да се каже. Идеални за фит форма. ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Кое е омиленото […]

Видео, Препораки

Jaдете без грижа на совест – намирници со 0 калории

Овие намирници се здрави, вкусни и немаат воопшто калории. Јадете ги секогаш, без грижа на совест. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата Ви […]

Tips & Tricks

Мајка ослабела 50 кила со еден напиток – го има секаде, многу е евтин а топи сало

Самохрана мајка била во депресија поради својата тежина, а потоа решила да ги земе нештата во свои раце и да си го промени животот.23-годишната Сиобан Торнтон која е мајка на тригодишно детенце, со помош на една напивка ослабела дури 50 килограми или буквално се преполовила. Таа достигнала 111 килограми и […]