Tag: густ

Tips & Tricks

Трик со кој оризот нема да биде многу густ

Ако сакате оризот да не биде многу густ, тогаш при варењето има мал трик. Тргнете го од оган и ставете неколку капки лимонов сок. Се меша и се продолжува со варење, а проблемот го снемува. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце […]