Tag: гурмански

Предјадења

Гурмански лепичиња за појадок – подобри од се што има во пекарница

Направете гурмански лепчиња.   Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за […]

Главни јадења, Деликатеси

Гурмански полнет компир

направете гурмански компир со совршен вкус од кој домот ќе замириса фантастично. Ова е рецептот за овој деликатес: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир […]

Видео, Деликатеси

Запечен гурмански тост од рерна – денеска не броиме калории

Дозволете си еден ден да се насладите со се што ви се јаде, прекршете ги диетите и почувствувајте се убаво. Совршен рецепт за тост деликатес: Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за […]

Видео, Деликатеси

ПЕКАРСКИ ЃУВЕЧ – гурманска тава за цело семејство

Гурманска тава за цело семејство, на сите ќе им стане омилена. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе […]

Повеќе, Препораки

Голем хуманитарен гурмански пикник во Скопје

Во недела, 5 јуни, со почеток од 12 часот во Градскиот парк во Скопје, зад споменикот Гоце Делчев, Советот на странските инвеститори при Стопанската комора Македонија организира голем хуманитарен пикник. „Светскиот пикник” се организира по повод 10 годишнината од постоењето на Советот, и со таа цел странските инвеститори во Македонија […]