Tag: гурмани

Посно и веге, Салати

„Џумбус салата” – вкус за прави гурмани

Направете салата со необично име. Џумбус салата е навистина неверојатен вкус кој често ќе се најде на трпезата на прави гурмани.Ова е рецептот:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата […]

Meat, Видео

ЗА СИТЕ ГУРМАНИ: Полнети ќофтиња со растопен кашкавал

Направете гурмански специјалитет, полнети ќофтиња, кои имаат совршен вкус.Лесно се прават, кашкавалот одвнатре се топи, а аромата е совршена. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Што ќе јадеме денес од Спицикото во Скопје Сити Мол? Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје Дохранување на вашето бебе […]

Видео, Деликатеси

ЗА ГУРМАНИ: Пита со сланина – многу повеќе од ДЕЛИКАТЕС  

Направете вкусна пита со сланина, кромид и сирење. Брзо се прави, брзо се јаде. Ова е се што ви треба за деликатес. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]

Meat, Главни јадења

ЗА ГУРМАНИ: Богата тава со месо и сос

Секој сака мирис на печено месо во домот. Аромата која се шири ги собира сите на трпеза. Овој пат ви нудиме рецепт за гурмани. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака […]

Meat, Деликатеси

РЕБРА ВО СОС: Пикантен деликатес за сите гурмани

Вкусни ребра во сос за сите гурмани и љубители на месо. Повеќе вести на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака на ориентален начин Повеќе рецепти со мелено месо

Предјадења

Првиот оброк е најважен: Гурмански викенд појадок

Првиот оброк е најважен во текот на денот, тој не полни со енергија и ни дава сила за сите работни и домашни предизвици. Ви нудиме супер гурмански појадок од кој ќе ги излижете прстите. Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо […]

Meat, Главни јадења

Пилешки крокети – рецепт за гурмани

Пилешки крокети се одличен ручек кој ќе ги собере и децата и возрасните на трпеза. Неодолива арома ќе се рашири во вашиот дом при подготовката, а вкусот е неверојатно добар. Ви требаат неколку намирници за супер оброк кој одлично оди со пиво. Повеќе вести на Готви.мк: Гурманска домашна плескавица Домашни […]

Предјадења

Вкусна бабина кајгана – За прави гурмани

 Нашите баби секогаш знаат да направат највкусно јадење, па затоа овој пат Gotvi.mk ви нуди кајгана со неодолив вкус по рецептот на баба. Поврзани рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин Печен спанаќ со јајца ВИДЕО: Нема […]

Предјадења

Кајгана за гурмани – кој пробал сака репете

Кајгана за појадок, кајгана за вечера, кајгана кога нешто набрзина треба да приготвиме… Тоа е јадење кое се прави во секој дом, а ние ви нудиме вкусен рецепт за една поинаква кајгана во која ќе уживате. Повеќе рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи ВИДЕО: Како […]

Pastes

Шпагети во сос од мелено месо – гурманите знаат што е добро

Направете вкусни шпагети болоњезе кои ќе ви станат омилен оброк. Ви требаат малку време и намирници за вкусен ручек на маса. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини […]