Tag: гужвара

Видео, Главни јадења

Пита гужвара со сирење: Сочна од внатре, крцкава од надвор

Сочна пита со крцкава кора – одличен избор за доручек или вечера. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави […]