Tag: грозје

Десерти

Мафини со суво грозје

Неодоливи и сочни есенски мафини со суво грозје. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да […]

Десерти

Неодолив колач со грозје

Неодолив колач со грозје. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја […]

Видео, Десерти

Сок од грозје, ладно цеден без конзерванс

Направете домашен сок од грозје, уживајте во најдобриот вкус! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Видео, Главни јадења

Егзотичен ручек: Пилешко со грозје

Пробајте сосема егзотично и ново јадење… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со […]

Десерти

Кремаст десерт од 3 состојки готов за 5 минути

Ништо полесно, брз и вкусен десерт. Уживајте! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Видео, Десерти

Грозје во тегла за зимница – без конзерванс

Уживајте во вкусното овошје и на зима… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: https://youtu.be/zkWvPcmG4Y8 Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со […]

Салати

Домашна туршија со грозје и лути пиперчиња

Вкусна зимска салата кооја ќе ја збогати секоја трпеза. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Повеќе

Вкусна напивка: Домашен ликер од грозје

Оваа напивка уште ја нарекуваат и еликсир на младоста. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Пита со грозје

Доколку мислевте дека од грозје не може да се направи пита, денес ви донесуваме еден таков рецепт. Пробајте, навистина е вкусна. Уживајте! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите […]

Повеќе

Рецепт: Исчистете го црниот дроб со напивка од грозје

Со оваа напивка се елиминираат отровите во организмот и се врши целосна детоксикација. За овој рецепт за целосно чистење на црниот дроб, па и целиот организам, од големо значење е сувото грозје кое ќе го користите да биде органско. Зрната не треба да бидат ни премногу меки, ни премногу тврди. […]