Tag: грмежи

Повеќе

Какво време не очекува денеска?

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне во јужните и западните делови ќе има локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец.Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 24 […]

Забава

Циклон доаѓа кон Македонија попладнево: Пороен дожд, ветер и грмежи

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме, со интензивен пороен дожд силни електрични празнења и силен ветер.Температурата ќе се движи […]

Повеќе

Временска прогноза: Еве до кога ќе трае невремето во Скопје

Според метеоролошките извештаи на Weather.com и AccuWeather.com невремето во Скопје ќе продолжи и ќе се повтори неколку пати во текот на денов и ноќта. Според AccuWeather невремето ќе трае до 19 часот, а нови вакви грмежи се очекуваат во 9 часот и околу полноќ. Според Weather.com врнежите од дожд во […]