Tag: грло

Повеќе

Не ви треба сируп и апчиња – Кога ве боли грло направете гаргара со ова

Кога ќе ве заболи грло наместо да се труете со апчиња и сирупи, користете природни решенија од кујната. Се што ви треба е да направите гаргара на болното грло со лимон, чај од жалфија или солена вода. Вака болката ќе исчезне. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт […]

Препораки

Бананата помага за проблемот на зимата подобро од апче

Бананите се моќна и здрава овошка која често се јаде во Македонија, а имаат и скриена намена. Имено, многу се корисни за болка во грлото.Особено се корисни за воспалено грло зошто бананата е лесна. Имаат во себе витамини Ц и Б6 како и калиум.   Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со […]

Препораки

Најмоќен лек за грип, болно грло и настинка – Победете го проблемот на зимата

Се шират грип, вируси и воспаленија, секоја зима го имаме истиот проблем. Жалфијата е билка која е посебно добра и здрава за грлото и сите инфекции, особено на дишните патишта, а помага и за желудочни инфекции, проблеми со цревата и намалување температура и грозница.Помага за бронхит, болно грло и воспаленија […]

Препораки

Не ви требаат сирупи и апчиња – Домашен лек за болно грло

Не се трујте со апчиња и сирупи. Направете млеко со ицмет за болно грло. Ви треба 1 шолја млеко, пола лажиче цимет, пола лажиче ѓумбир и лажица мед. Се става млекото на рингла и се остава да се згрее, но не и да проврие. Се ставаат цимет и ѓумбир и […]

Препораки

За болно грло – Домашен лек со кој поминува болката веднаш

Со есента и зимата доаѓаат и сите настинки и вируси и грипот, а има начин како да се заштитите. За да се спасите од црвеното и болно грло, ви треба лимон со мед. Правете гаргара со оваа мешавина и таа ќе ги уништи бактериите и ќе ја намали болката. Навистина […]

Препораки

Болката исчезнува – Лек од кујната подобар од сируп за болно грло

Кога ќе ве заболи грло наместо да се труете со апчиња и сирупи, користете природни решенија од кујната. Се што ви треба е да направите гаргара на болното грло со лимон, чај од жалфија или солена вода. Вака болката ќе исчезне. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно […]

Препораки

Домашен лек за болно грло – Веднаш делува и многу е вкусен

Направете посебен напиток за болно грло. Се става млекото на рингла и се остава да се згрее, но не и да проврие, па се додаваат сите состојки. Се меша и се пие. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги […]

Препораки

Не се трујте со апчиња и сирупи – Ако ве боли грло изедете печени јаболки

Печените јаболка освен што се вкусни и ароматични, помагаат и за настинка, грип и болно грло. Три печени јаболки кои ќе ги изедете една по друга, помагаат за болка во грлото. Додека се печат се создаваат пособни ензими и соединенија и со сите биоактивни материи му се помага на телото […]

Препораки

Не се трујте со сирупи и апчиња – Болката во грлото ќе ја снема со намирници од кујната

Кога ќе ве заболи грло наместо да се труете со апчиња и сирупи, користете природни решенија од кујната. Се што ви треба е да направите гаргара на болното грло со лимон, чај од жалфија или солена вода. Вака болката ќе исчезне. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Лек за силна главоболка Студени раце […]

Препораки

Ставете евтин зачин во шолја млеко – спас за болното грло без да се труете со апчиња

Направете посебен напиток со цимет, за кога ве боли грло. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]