Tag: грил

Главни јадења

Лосос на грил тава – брза и вкусна вечера

Брза и вкусна вечера… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Салати

Салата од гриловани компирчиња

Салата која освојува со својот вкус! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Видео, Деликатеси

Идеална мешавина во грил тава – ручек за оцена 10

Направете совршен ручек во грил тава, многу кусен и лесен.Ви требаат многу зеленчук, туна, омати, тиквици, пиперки. Вака се подготвува: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]

Главни јадења

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

Ова е одличен специјалитет кој мошне едноставно се приготвува, вели Илија кој ни го испраќа рецептот. Многу често, кога ќе ми се најават гости, го готвам ова јадење и резултатот е секогаш воодушевување и убаво најадени гости, вели тој 🙂 На здравје! Прочитај и: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини […]