Tag: гризолино

Видео, Десерти

Гризолино : Колач со гриз, какао и пудинг – освојува на прв залак

Подгответе го овој вкусен десерт и уживајте! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]