Tag: грејп

Повеќе

Освежителна напивка од грејп за здрав живот

Вкусна и освежителна напивка за здрав живот. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која […]

Повеќе

Здрав и вкусен коктел за зајакнување на имунитетот

Еден од најдобрите начини за вашето тело повторно да го направите силно. Црвенот грејп е одличен извор на витамин Ц и добар извор на бета каротен, борец против многу болести. Го снижува холестеролот – и содржи влакна кои ќе ве држат сити. Како член на семејството цитруси, грејпот е исто […]