Tag: греење

Tips & Tricks, Видео

Греете вода во електричен бокал? – еве зошто е тоа многу опасно за здравјето

Бокалот за греење вода е брзо и едноставно решение за кафе или чај во кујната, но често се случува да ја заборавиме водата подолго време внатре, да не го исчистиме или да ја загрееме уште еднаш.Еве зошто е тоа штетно: Топ 10 Gotvi.mk рецепти со брокула тука Рецепт за пилешко […]

Tips & Tricks

ФОТО: Дарко со 44 лименки пиво ја згреа цела куќа и заштеди!

Дарко Миличевиќ (39) од Србија од лименки пиво прави соларен панел кој температура на воздухот од минус пет ја загрева до плус 52 степени.Загреана плоча е мала, бидејќи тоа е експеримент, и немаат доволно сила целосно да ја стопли собата, но Миличевиќ тврди дека таа работи. Изградив рамки на иверица […]