Tag: готви

Главни јадења

Ако ви здодеа од компири и месо: Деликатес за ручек со ослич

Вкусен ручек со риба, или пак мезе за со пиво и вино. Ослич ролнички за сеиј вкус.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Совршен рецепт за риба деликатес Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба Малку време за деликатес: Риба полнета со компир Поздрава е […]

Препораки

Толку ситни а толку здрави – јадете семки од кајсија

За здравје и имунитет, јадете семки од кајсија. Помагаат во третман и превенција на рак, ја намалуваат болката при артритис, го намалуваат и високиот крвен притисок. Исто така, помагаат и за да се заштитите од вируси и инфекции, настинки и грип. Погодни се и за косата. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: САМО […]

Препораки

Балканот полуде за оваа билка: Дар од Бога, а со хектар земја се заработуват 12.000 евра

Аронијата е билка која со право го носи прекарот билка која е дар од Бога.Популарна и се повеќе барана на пазарите, со аронијата ќе го заштитите здравјето, ќе го подобрите имунитетот, ќе ја прочистите крвта. Го намалува холестеролот, делува за слабеење, го намалува ризикот од срцеви и други тешки болести. […]

Видео, Забава

ВИДЕО: Емина се пофали како му готви на семејството

For Yaman and Yavuz 😋 #eminacooking #hobby A video posted by EMINA JAHOVIC SANDAL ✨ (@eminajahovic) on Feb 11, 2015 at 3:08am PST Познатата пејачка Емина на социјалните мрежи се пофали како им готви на своите дечиња и сопругот. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Децата ќе скокаат од среќа – направете „Елза” палачинка

Цртаните филмови им се омилени на децата, па затоа ви нудиме можност да бидете најкул мајка или татко и да направите Фрозен палачинка со ликот на Елза.Погледнете ја подготовката во следното видео:   Повеќе на Готви.мк: Ремек дело во кујната: Леб од банана ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се […]

Главни јадења

Пилешко со сланина и рузмарин

Ова пикантно јадење брзо се подготвува, а вкусот е неверојатен… Добар апетит! Прочитај и: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Шпагети aлполи Италијанско предјадење за цело семејство […]

Видео, Главни јадења

Рецепт за пица кој ги урна рекордите на гледаност: Нема да верувате

Нема покреативен рецепт за пица. Сочно, вкусно, кашкавалот се топи во уста…има ли подобро?Овој рецепт ги сруши сите рекорди на гледаност.     Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта […]

Забава

Вака готви Емина Јаховиќ – направете го нејзиниот омилен деликатес

Емина Јаховиќ за српските медиуми го кажа својот омилен рецепт. Сега имате прилика да го направите и вие. Повеќе вести на Готви.мк Емина Јаховиќ објави фотографија на Instagram и доби 12.000 комплименти Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена […]

Tips & Tricks

Кажете збогум на потта: Направете сами гел за под пазуви

Потењето е нормален процес и му се случува на секој човек. За да се спречи непријатната миризба, потребно е да дадеме многу пари за антиперспиранти, спрејови или стикови.Но, ние ви нудиме домашен гел со кој природно ќе се изборите со непријатната миризба од потта: Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Рецепт […]

Деликатеси, Посно и веге

Ананас на скара – Подгответе се за новини во кујната

Ананасот е здраво и освежително овошје, но можете да го подготвувате на различни начини. Да правите сокови, смути, салати, торти, колачи, па дури и скара. Направете вкусни ражничи од ананас кои имаат фантастичен вкус. Повеќе вести на Готви.мк: ФОТО: Вака расте ананас – Јелена Ѓоковиќ направи бум на Инстаграм Веднаш […]