Tag: готви.мк.кујна

Tips & Tricks

Ставете го ова во брашното – нема веќе никогаш да го фрлите

Ако сакате брашното долго да ви трае и да не ви фати пипци, се што ви треба е да знаете мал трик. Ставете ловоров лист во брашното и верувајте ќе биде долго свежо и за употреба. Навистина делува. Повеќе на Готви.мк: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот […]

Повеќе

Се бори со потта подобро од дезодоранс – нема веќе потење и лош мирис

Потењето е нормално на горештините, но може да биде дополнително предизвикано и од стрес и напнатост. Постојат природни средства за борба со непријатната ситуација, потење и секако лошиот мирис со него. Јаболковиот оцет е спас за потењето и делува подобро од дезодоранс. Ги убива и бактериите, па доволно е еднаш […]

Tips & Tricks

Додајте го овој зачин во првото кафе – никогаш нема да накачите ни кило повеќе

Сите уживаме во колачи и слатко, а знаеме колку се штетни и колку дебелеат. Ако сакате да слабеете и да им одолеете, се што ви треба е овој додаток во првото утринско кафе. Ако во утринското кафе додадете лажиче цимет, ќе го забрзате метаболизмот, ќе си ја потиснете желбата за […]

Видео, Повеќе

ВИТАМИНИ И ЗДРАВЈЕ ВО ШИШЕ: Сок од малини, нема мака, нема конзерванси

Направете совршен сок од малини кој е совршена витаминска бомба со богат вкус за разладување во летото.Ова е се што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве […]

Препораки

РЕЗУЛТАТИТЕ ВИДЛИВИ ВЕДНАШ: Домашен лек за болки во колената и зглобовите

Ако имате болки во колената и зглобовите, тогаш направете домашен лек во вашата кујна. Повеќе на Готви.мк: Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење […]

Препораки

ЈА УБИВА ДЕБЕЛИНАТА: Лажиче од овој зачин на ден и ќе ослабете до 15 килограми

Гладувањето не е најдобар избор за слабеење, наместо да се мачите сами себе, ви нудиме поедноставен начин да бидете во топ форма.Според едно истражување во Иран, жени кои имале проблем со дебелината, ослабнале со помош на зачинот кумин ослабнале и се довеле во форма, а секако тоа влијаело и на […]

Главни јадења

ГОТОВО ЗА 20 МИНУТИ: Пита од стар леб

Од стар леб може да направите совршена пита за сите сетила. Ви требаат малку време, малку состојки и малку труд. Повеќе на Готви.мк: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта […]

Десерти

Додека се вари кафето за гостите: Колач за само три минути  

Ако ви дојдоа ненајавени гости, тогаш додека им варите кафе, направете брз колач кој ќе биде на трпеза за три минути. Оваа торта од три состојки не може да не успее. Се што ви треба се шлаг, кекс и крем од чоколадо. Се мати шлагот, се реди кекс на тацна […]