Tag: готви.мккујна

Повеќе, Препораки

Народен лек за вртоглавици – Помага за три дена

Направете супер брз и лесен народен рецепт за вртоглавици.    Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како […]

Препораки

Најслично е со мајчиното млеко – Причини да пиете козјо млеко

Козјото млеко е многу здраво и корисно. Млечните масти во него изнесуваат од 2,5 до 4,5 посто, а помага за многу состојби. Има антибактериско дејство, антиканцерогено и антиалергиско дејство. Најслично по својот состав од сите видови млеко е токму козјото до мајчиното млеко. Ги исфрла сите отрови и радикали од […]

Деликатеси

Мезе за со пријатели: Поховани стапчиња сирење

Направете вкусни поховани стапчиња од сирење. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук    

Pastes

Брзи потпечени макарони: Децата најмногу им се радуваат

Направете вкусни макарони потпечени во тава. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Видео, Десерти

ЧОКОЛАДНА КРАЛИЦА – врвот на чоколадните рецепти

Направете најдобар чоколаден колач во домот кој заслужно го носи името Чоколадна кралица.Ова е се што ви е потребно, како и начинот на подготовка.   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Tips & Tricks

Ви се уништија чизмите од снегот? – поправете ги во кујната

Ако снегот, мразот и солта го направија своето и ви ги уништија новите чизми, тогаш преземете ги нештата во свои раце и поправете ги во кујната. Ви требаат вода, киселина, хартија и четка.Се меша половина шолја киселина со половина шолја млака вода, па со смесата се натопува хартијата и нанесете […]