Tag: готвење

Повеќе

Кога немате вага – Мерки со чинија за да нема грешки

Ова се мерки кои ќе ви помогнат во кујна кога немате вага. 1 чинија за супа има 250 до 300 грама. Ова може да ви помогне додека готвите. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво […]

Повеќе

Мерки во шолја – Вака нема да згрешите при готвењето

Ова се мерки кои ќе ви помогнат ако немате вага. 1 шолја е еднаква на 125 до 150 грама. 1 шолја за вода голема е 200 грама. 1 мала шолја за вода е 100 грама. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со […]

Tips & Tricks

Правила за готвење додека трае Корона пандемијата

Постојат многу важни правила до кои треба да се придржуваме во кујната, додека трае Корона пандемијата. Секогаш намирниците кои ги готвите, убаво и долготрајно термички обработувајте ги. Ако храната не е убаво термички обработена, тогаш бактериите кои биле на неа сеуште можат да стојат и да предизвикаат опасност. Повеќе вести […]

Видео, Повеќе

Видео: Интересен начин како вашето дете да го засака готвењето

Доколку сакате да поминете убаво интересно и корисно време заедно со вашето дете, а да бидете одвоени од мобилните телефони и интернетот на неколку часови, готвењето може да биде едно од решенијата. Погледнете го ова слатко видео во кое малиот Роман на возраст од само 3 години приготвува гвакамоле објавено […]

Tips & Tricks

Снемавте среде готвење? – Ова е совршена замена за мед

Ако ви треба мед, почнавте со готвење, а немате, има супер замена. 1 шолјичка  мед е исто што и 1 ¼ шолјички шеќер и 1/3 шолјички вода. Вака нема да згрешите.   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе […]

Tips & Tricks

Домот и алиштата нема да мирисаат на готвено – Постои лесен и брз трик

При готвењето во зависност од намирниците, домот може силно да замириса, но постои начин да се решите и од овој проблем. Ако сакате да не се шири непријатен мирис дома и да се замириса цел дом, вие и алиштата, кога готвите на пример зелка или карфиол, во тавата ставете и […]

Препораки

Причини да јадете брокула – Помага за цел спектар болести

Брокулата се јаде повеќе од 2.000 години. Таа е богат извор на витамини и минерали, а името и доаѓа од италијанскиот збор “brocco”. Во 100 грама свеж брокула има 91 процент вода, 2,7 грама влакна, 76 милиграми витамин Ц. Делува позитивно на варењето на храната и целиот дигестивен тракт, таа […]

Повеќе

Ова се најчестите грешки при спремањето Болоњезе – Не грешете вака

Пастата болоњезе е едно од најпопуларните јадења, а ова се и најчестите грешки за спремањето. Бирајте макарони или јувки, а не шпагети, бидејќи имаат поинаков вкус.Ова јадење не треба и да се потопи во многу сос, Италијаните веруваат дека се треба да е умерено. Повкусно е јадењето со мелено говедско, […]

Tips & Tricks

Пивото не е само за пиење – Супер совети за сочно месо

Пивото сите го обожаваат, особено мажите, но освен за пиење, се користи и за врвни специјалитети во кујна. Ако во месото ставите и лимон и зачини, но и пиво и го оставите да отстои, тоа би било прекрасно месо – деликатес. Ќе го карамелизира и омекне месото, а и ќе […]

Tips & Tricks

Кога се користи сода, кога прашок за пециво – важно правило во кујната

Во јадењата особено тестата се користи сода или прашок за пециво, а ова е разликата. Сода се користи во киселкасти јадења и состојки, како лимонов сок, па така се добива волумен. Прашокот за пециво од друга страна, се користи со неутрални состојки бидејќи има поголема киселина во себе.   Повеќе […]