Tag: гости

Видео, Повеќе

Нема божиќна магија без ова – Направете Божиќна ѕвезда од салфета (Видео)

Божиќната магија не постои без Божиќна ѕвезда. Ако сакате на големиот празник да ги изненадите гостите и да ги оставите без зборови, ова видео ќе ви покаже генијална идеја. Направете ја Божиќната ѕвезда од салфета, а еве и како: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете совршена декорација за на торта Омбре декорација […]

Повеќе

Зошто никогаш не се оди на гости со празни раце

Една од корисните работи кои не научиле од малечки нашите мајки и баби се дека на гости не се оди со празни раце.Одлучете се да давате, каде и да одите и кого и да сретнете. Ако почесто давате на другите, почесто и ќе добивате добрина за возврат, благодарејќи на чудесното […]

Видео, Деликатеси

ГЕНИЈАЛНО: Вакви јајца не сте направиле – ќе заборавите на кајгана и пржени

Направете јајца кои се многу вкусни и со еден три ксе претвараат во жолчка. Еве како да ви успее тоа, и да ги изненадите саканите, или пак ненадејно најавените гости. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете […]

Повеќе

Никогаш не оставајте недопиен пијалак на гости – многу е важно

Меѓу нашиот народ секогаш се верувало дека некои појави можат да ги предвидат појавите кои следат. Постојат голем број непишани правила кои се однесуваат на работи кои можат да донесат среќа или несреќа. Некои д нив се поврзани и со храната. Не го оставај пијалокот не испиен на гости, така […]

Tips & Tricks, Видео

Наредете ги салфетите на овој начин и вашите гости ќе останат без зборови!

Следете ги упатствата од оваа снимка и без мака ќе наредите салфети на неверојатен начин. Вашите гости ќе бидат воодушевени. Идеални трикови за празници, слави, родендени… Повеќе поврзани вести на Готви.мк Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 […]

Tips & Tricks, Видео, Препораки

ВИДЕО: Еве рецепт со кој секогаш ќе бидете подготвени за забава или гости. И тоа за 15 минути!

Сите сакаме чизбургери, но бидејќи не мрзи да ги правиме сами често одиме во некој ресторан за брза храна. Кога ќе видите дека можете да направите куп мини чизбургери одеднаш, ќе ви биде многу полесно да се фатите за работа во кујната. А, и да повикате пријатели за забава и […]

Главни јадења

Најточниот рецепт за руска салата – главната ѕвезда на секоја прослава

Она без кое кај нас не може да се замисли ниедна прослава е дефинитивно руската салата. Ова е најточниот десерт за оваа салата кој сите ќе ви го бараат. Поврзани вести на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Десерти

Колач “Колумбо” – нема да потрошите пари, овие намирници ги имате дома

Колумбо колач е брз и лесен десерт кој може да го понудите ако ви дојдат гости сосема ненадејно. Поврзани вести на Gotvi.mk: Чоколадни банани – десерт на кој ќе му се радуваат децата Десерт за цело семејство: Ресана бомбици Десерт готов за 20 минути Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков […]

Повеќе

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Полнетите печурки се многу вкусно предјадење, а особено ако го имате овој Gotvi.mk рецепт 🙂 На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Пијани печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо […]

Главни јадења

Ви дојдоа ненајавени гости? – направете проја кифлички

Кога ќе ве изненадат драги гости, а немате многу време да направите нешто вкусно, овие брзи проја-кифлички ќе бидат одлични за да ги послужите. Можете и да си замрзнете од нив, па да ги стоплите во микро за секоја пригода. Поврзани вести на Gotvi.mk: Најбрзиот рецепт за кифли за сите […]