Tag: горко

Tips & Tricks

Додадете го ова на пармезанот ако го греете – Нема да горчи

За сите кои сакаат пармезан, ова е совет кој мора да го знаат. На овој вид сочно и вкусно италијанско сирење се додава малку павлака, зошто кога се загрева брзо се стврднува и станува горко по вкус. Следен пат направете го вака вкусот подобар. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од […]