Tag: говедско

Главни јадења

Сендвич со говедско за доручек

Вкусен сендвич со говедско месо… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Meat

Колку е здраво говедското месо

Говедското месо се користи за многу рецепти, а важно е и колку е здраво. Има многу масти во себе, а говедското е и добар извор на протеини, само трудете се да го подготвувате без многу маснотии.Секогаш купувајте домашно или органско месо. Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прочитај повеќе кулинарски совети […]

Главни јадења

Говедско со брокула: Вкусно и здраво јадење

Сјајна комбинација за совршен ручек! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]

Главни јадења

Сочно говедско месо во црвено вино

Љубителите на месо ќе уживаат во сочните парчиња вкусно говедско месо во црвено вино. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Маринада за пилешко или говедско месо кое се топи во уста

Оваа маринада ги претвара вашите јадења во вистинско гурманско уживање! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Маринирано говедско со пиперки

Вкусно говедско со зеленчук. Ова јадење послужете го со ориз и уживајте! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар […]

Видео, Главни јадења

Највкусниот зимски оброк: Вински гулаш каков што не сте пробале (Видео)

Во ова зимско време, винскиот гулаш ќе ви биде едно од омилените јадења! Послужете и уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано […]

Повеќе

За гурманско уживање: Маринада за пилешко или говедско месо

Оваа маринада ги претвара вашите јадења во вистинско гурманско уживање!   Повеќе рецепти на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите Смути на денот: Моркови […]

Главни јадења

НЕОБИЧЕН РУЧЕК: Говедско со јаболко

Ако сакате да мешате вкусови – слатко, солено, кисело… ова е вистинскиот рецепт за вас!   Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена […]

Главни јадења

Како да подготвите совршен говедски гулаш!?

Еве како да подготвите совршен говедски гулаш!   Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари […]