Tag: гнезда

Десерти

Гнезда со јагоди: Супер овошен десерт

Искористете ја сезоната на јагодите и направете супер десерт. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Десерти

Брзи и лесни ситни колачиња: Рум гнезда со вишни

Совршени колачи за љубителите на рум, кој лесно и брзо се спрема.   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за […]

Видео, Повеќе

Велигденски гнезда – лесно, едноставно и брзо, за весел Велиден

Имајте вкусен и весел Велигден и направете ги најубавите колачиња познати како велигденски гнезда.Ова е се што ви треба:   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки Диетално: Домашни брускети со […]

Видео, Деликатеси

30 МИНУТИ ЗА ДЕЛИКАТЕС: Гнезда од компири по совршен рецепт

Сите правиме компири и тие се едно од најомилените јадења во цел свет, но сигурно на ова не сте се сетиле.Сварете компири, излупете ги, обвиткајте ги со сланина, ставете масло и печете 30 минути, па ставете кашкавал. Овие гнезда од компири се совршенство.     Bacon and cheese 😍 . […]