Tag: гинис

Повеќе

165 килограми – Еве го најголемиот бургер во светот (ВИДЕО)

Срушен е Гинисовиот рекор во правење на најголемиот бургер во светот. Новиот најголем бургер тежи наверојатни 165 килограми. Погледнете како изгледа и како беше приготвен: Прочитај рецепти на Gotvi.mk: Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос Салата која летово ќе ја правите секој ден Англиски погачици со чедар […]

Десерти

Нов и неодолив рецепт во кујната – Чоколаден колач со Гинис

Од британската кујна, а по неодоливо вкусен рецепт на Шеф Маре Јаневска го издвојуваме овој неодолив колач. Овој десерт беше подготвен за време на часовите по готвење во рамките на проектот Кулинари. За подготовка на ова јадење потребно ви е жица за матење, калап за печење на колачот и длабок сад за подготовка на […]