Tag: германски рецепт

Главни јадења

Германски рецепт за вкусно ќофте

Вкусни ќофтиња на германски начин. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Главни јадења, Салати

Совршена со секој оброк: Германска салата

Многумина сакаат добра компир салата со ручекот, а еве како тоа традиционално ја прават Германците! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини […]