Tag: генерации

Десерти

Рецепт кој се пренесува од колено на колено: Највкусни ванилици со ореви

Направете вкусни колачиња – ванилици со ореви. Рецепт на нашите баби и мајки кој се пренесува со генерации, а не губи на популарност. Ова е рецептот за колачињата кои едноставно се топат во уста: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Крофни од банана и јаболка Експрес крофни Трилече […]

Препораки

Ја прочистува крвта, го намалува притисокот, помага за стрес – билка за сите генерации

Билката Златица или со латинското име Solidago Virgaurea, помага за многу болести и душевни состојби. Помага за намалување на депресија и стрес, за прочистување на крвта, за цревни заболувања, дијареа, за колити. Користете ја колку можете почесто. Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои […]