Tag: гаргара

Повеќе

Не ви треба сируп и апчиња – Кога ве боли грло направете гаргара со ова

Кога ќе ве заболи грло наместо да се труете со апчиња и сирупи, користете природни решенија од кујната. Се што ви треба е да направите гаргара на болното грло со лимон, чај од жалфија или солена вода. Вака болката ќе исчезне. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт […]

Препораки

Не се трујте со сирупи и апчиња – Болката во грлото ќе ја снема со намирници од кујната

Кога ќе ве заболи грло наместо да се труете со апчиња и сирупи, користете природни решенија од кујната. Се што ви треба е да направите гаргара на болното грло со лимон, чај од жалфија или солена вода. Вака болката ќе исчезне. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Лек за силна главоболка Студени раце […]

Tips & Tricks

Трик со кој веднаш ќе престанете да икате – поефикасно од вода

Ако почнавте многу да штуцате, па не ви помогна ни вода да престанете, има еден лесен начин да го сопрете ова и тоа од кујната. Напијте се газиран сок. Земете неколку голтки, па направете и гаргара и веднаш ќе престанете. Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО […]