Tag: вц

Повеќе

За блескаво и чисто ВЦ кое мириса со денови – Ви требаат неколку состојки

Сите сакаат чисто и блескаво ВЦ без многу мака. Тоа може да го постигнете ако ВЦ школката ја исчистите со мешавина од 160 грама сода бикарбона, неколку капки етерично масло, пола лажиче оцет, 3 постотен хидроген пероксид и 60 милилитри сок од лимон. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте […]

Повеќе

ВЦ школката ќе блеска – Нема веќе да дадете пари за скапо средство за чистење

За вашиот тоалет да блеска, особено ВЦ шолјата која е секогаш највалканото место, има мал трик. Не ви требаат скапи средства туку малку сода, која е евтина и лесно достапна. Ставете сода, па горе малку оцет и чекајте 10 минути. Истријте и исплакнете. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте […]

Tips & Tricks

Нема бигор, нечистотии и лош мирис – Вака ВЦ-то ќе блеска

Ако сакате чисто и блескаво ВЦ, без бигор, нечистотии и многу рибање, ова е спасот. ВЦ школката исчистете ја со мешавина од 160 грама сода бикарбона, неколку капки етерично масло, пола лажиче оцет, 3 постотен хидроген пероксид и 60 милилитри сок од лимон. Со ова може да ги исчистите и […]

Повеќе

Плочките ќе бидат како нови – Домашно средство за блескав тоалет и кујна

Направете си сами средство за чистење на нечистотијата од плочките.   Се раствара сода во водата и се става сок од лимон и на крај оцет. Се чека да помине хемиската реакција, па се употребува смесата. Со четка, сунѓер или крпа поминете ги плочките и тешко достапните места и ќе […]

Повеќе

Чини 20 денари – Ќе блесне цело ВЦ

Ако не сакате хемикали, тогаш исчистете го вашето ВЦ природно со само 20 денари. Ви треба оцет кој ги трга сите дамки и каменецот од сите делови. Со него поминете ги и огледалата. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот […]

Tips & Tricks

За чисто ВЦ – ќе блеска и мириса 7 дена

Сите сакаат чисто и блескаво ВЦ без многу мака. Тоа може да го постигнете ако ВЦ школката ја исчистите со мешавина од 160 грама сода бикарбона, неколку капки етерично масло, пола лажиче оцет, 3 постотен хидроген пероксид и 60 милилитри сок од лимон. Со ова може да ги исчистите и […]