Tag: вулкан

Видео, Главни јадења, Предјадења

Компир вулкан: Феноменален специјалитет кој досега сигурно не сте го пробале (Видео)

Подготовката на ова јадење е многу едноставна: потребни ви се полуварени компири (во лушпа) од кои ќе ја издлабите средината, потоа во нив ставете по парче кашкавал и обмотајте со шунка или месната сланина, како што е прикажано во видеото. Компирите се печат на температура од 200 степени околу половина […]

Главни јадења, Деликатеси

Ќе го извадите од рерна и веднаш ќе се изеде – Компир деликатес од 3 состојки

Направете компир деликатес кој го носи името „Компир-вулкан“. Ова е сè што ви е потребно: На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Компир кој стана популарен Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири […]