Tag: вртена пита

Главни јадења, Предјадења, Препораки

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

Овој рецепт изгледа многу вкусно, а интересен е и поради тоа што питата не се пече во рерна, туку на шпорет. Погледнете ги деталите во видеото: Повеќе видеа од кулинарски рецепти, совети и трикови прочитајте тука