Tag: вреќа

Tips & Tricks

Компирите во вреќа нема да скапуваат – Има мал трик

Можете да спречите компирите да скапат брзо со еден трик. Во компирите ставете јаболко. Така тоа ќе спречи брзо да скапуваат. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Бомбици од пченица Чоколадни топчиња што се топат во уста ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Најдобар рецепт за домашен чизкејк […]

Tips & Tricks

Ставете јаболко во вреќата со компири – Нема веќе да фрлите храна

Ако сакате компирите подолго да стојат без да се скапат, за подолго да може да се употребуваат, има мал трик во кујната кој многу ќе ви користи. Во садот или вреќата каде ги чувате компирите на темно и суво место. ставете една јаболка и нема да се скапат долго време. […]