Tag: врат

Видео, Главни јадења

Свински врат во маринада печен во рерна – брз и вкусен ручек

Свински врат во маринада печен во рерна. Месо со компир и зеленчук, едноставна и брза подготовка. Начинот на по​дготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Тања“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт […]

Видео, Главни јадења

Совршен ручек кој ќе ве освои: Свински врат со компири

Совршена комбинација од месо и компири – овој ручек сигурно ќе ви се допадне! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Сашина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од […]

Препораки

Болките во вратот ќе исчезнат – ви требаат две состојки од вашата кујна

Направете супер корисен лек. Ви требаат 10 лажички сол и 20 лажички маслиново масло.Оваа мешавина помага за болки во вратот. Измасирајте го подрачјето со смесата, по 2-3 минути на почеток, а потоа покачувајте додека не дојдете до 20 минути на ден. Болката ќе исчезне. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:БаклаваБаклава со вишни Трилече – […]

Препораки

Ленено семе и вода – чудо за кожата, жените секогаш ќе го користат

Лененото семе е моќна и здрава намирница, а помага за дури 7 големи проблеми со кожата. Тајната на лененото семе е тоа што помага за подобрување на поткожното ткиво, ги подмладува масните ќелии и го враќа сјајот на кожата. Ставете лажица ленено семе во чинија и ставете третина врела вода […]

Препораки

Ставете кромид на вратот – руски лекар вели ова е лек за тешка болест

Познато е дека кромидот без кое ниедно јадење не е ручек, го штити здравјето, убива бактерии, има фосфорна киселина и за крвотокот чини чуда.Познат лекар од Санкт Петерсбург запишал рецепт во кој главна улога има кромидот, за штитната жлезда која може да направи многу големи проблеми и пореметувања на телото. […]

Tips & Tricks

За лицето има шминка, но за вратот… – избришете ги годините со домашна маска

Проблемите со лицето можат да се средат со шминка, но еден од главните проблеми кај жените е кожата на вратот. Еве како да си помогнете за да го зацврстите овој дел од телото. Поврзани вести на Готви.мк: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како […]