Tag: вработени

Главни јадења

Рецепт за вработени мајки: Брз ручек од кој децата ќе бидат сити

 За сите мајки кои работат, ако немате време од работните обврски, ова е идеја за ручек за вас. Повеќе рецепти на Готви.мк:   Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Направете селска тава – одличен вкус со малку труд Гнездо од компири со селско месо Многу вкусно – потпечена […]

Повеќе

ВИДЕО: Шеикот на Дубаи во инспекција на своите вработени во 7:30 часот

Недела, 7:30 часот. Мохамед бин Рашид, Шеикот на арапскиот емират Дубаи ненајавено отишол во инспекција на канцелариите на јавните служби и затекнал 9 празни бироа поради што тие 9 високи функционери добиле отказ. Само за инфо, недела е работен ден во Дубаи. Еве како тоа изгледало: محمد بن راشد يقوم بجولة ميدانية تفقدية […]