Tag: влакна

Tips & Tricks

Седите влакна ќе ги снема за 15 минути – сите го имаме ова дома, евтино е и 100% делува

Освен што ќе си го зголемите буџетот дома, ќе спречите фарбање на косата, оштетување и нервози. Ако сакате да ги сокриете седите влакна кои се главен показател на годините, се што ви треба е моќна намирница од кујната. Земете кромид, кој е евтина и корисна намирница која секогаш ни се […]

Препораки

За слабење, тенок струк и здравје – намирници богати со влакна, јадете ги секој ден

Влакната се неопходни за нашето тело, за здравје и правилно функционирање. Се наоѓаат во овошјето, зеленчукот, во житарките и мешунките, а со ние сме здрави, се чувствуваме убаво, сито и не се дебелееме. Со нив ќе имате тенок струк, нема да се дебелеете, ќе го намалите холестеролот и шеќерот во […]

Tips & Tricks

Не давајте пари за депилација, смеса од евтини состојки – рецепт и постапка

Шеќерната паста за депилација е природно и евтино средство кое ќе ги отстрани сите несакани влакна брзо и лесно, со што нема да плаќате веќе за овие третмани. Кожата ќе биде нежна и мазна и нема да се создадат поткожни влакна. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сода бикарбона – замена за 8 […]

Препораки

Заштитете ја кожата во лето: Ова овошје ја хидрира подобро од крема

Дињата е овошје кое важи за цар на летото и освен што е вкусна, помага и за многу проблеми, особено поврзани со кожата. Има богатство од вода, влакна, минерали и витамини, а сите заедно помагаат за кожата која ја прават здрава, сјајна и мека и убава. Таа со големото количество […]

Препораки

Сите ја правиме оваа грешка – ги фрламе а се најздрав дел од бананата

Бананите се исклучително важно и здраво овошје кое изобилува со калиум, и речиси на сите се во групата омилени овошја.Единствено што најчесто иритира кај нив се долгите влакна кои мора да ги тргаме од бананата, по лупењето. Она што не го знаеме е дека тие делови се исклучително важни, па […]

Tips & Tricks, Повеќе

Смеса од кујната со која нема да видите влакно на пазувите – се е готово за 2 минути

Сите жени, како и некои мажи, мака мачат со влакната под пазувите кои секако изгледаат невкусно, а се и непријатни.Наместо да користите брич и да се бричите често, а сепак да има мали црни влакненца, се што ви треба се две состојки од кујната. Земете лимон и шеќер и проблемот […]

Tips & Tricks

Ги фрламе овие лушпи – Сварете ги за потемнување на белите влакна на косата

Ако имате проблем со седите влакна, потребни ви се лушпи од компир. Земете шолја лушпи од компир, прелијте ги со две шолји вода, па варете околу пет минути. Потоа исцедете и ќе добиете темна течност. Наводенете ја косата, ставете шампон и регенератор, па прелијте ја смесата од компир. Потоа, не ја […]

Tips & Tricks, Видео

РУСКИ РЕЦЕПТ КОЈ Е ЕФИКАСЕН 100%: Решете се од влакната на телото

Решете се од влакната на телото со руски рецепт кој делува 100%. Ефикасно за летото, нема веќе мака, бричеви и ленти. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Tips & Tricks, Видео

Со овој напиток седите влакна ќе ја вратат бојата – делува 100 посто

Со овој рецепт можете да ја вратите бојата на седите влакна на вашата коса.Сите знаеме дека седите влакна се голем проблем за самоувереноста и на мажите и на жените, па затоа ви нудиме решение:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како […]

Tips & Tricks, Видео

ДАМИ ОВА Е СПАСОТ: Решете се од влакната на телото со БРАШНО

Сигурно кога ќе се спомене депилација не ни помислувате на брашно, но тоа може да ви ги отстрани влакната брзо и лесно.Погледнете како е можно тоа: Повеќе на Готви.мк: Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео) Оставете ги децата да си играат во трева – Има […]