Tag: влажна

Tips & Tricks

Ако правите куглоф вака ќе излезе без да се лепи – Има лесен трик без нервози

Ако правите куглоф тогаш има начин како лесно да излезе. Превртете го, ставете го на чинија и ставете горе влажна крпа.Благо протресете и ќе излезе цел куглоф. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. […]