Tag: вкусни

Видео, Десерти

Божиќни новогодишни колачиња – 5 врсти колачиња од една смеса

Брзо и едноставно направете неодоливи божиќни колачиња од една смеса.Рецептот е многу едноставен, се прави само една смеса и се дели на 5 дела. Во секој дел се додаваат уште по неколку состојки во зависност од видот на колачињата. Деталите погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: https://youtu.be/_WCERdGMVHg Повеќе рецепти […]

Салати

Лута мексиканска салата

Пикантна салата која ќе ја обожавате! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Meat, Tips & Tricks

Важно правило за сочни и вкусни ќофтиња

Има важно правило за соодносот на месото кога правите ќофтиња. Имено, за да бидат совршени треба да се 60 проценти свинско месо и 40 посто телешко месо. За да се сочни ставете и сланина. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал […]

Предјадења

Брзи пирошки кои ќе ги јадете цел ден – Вкусни се и оладени

Супер вкусни пирошки дома од кои ќе јадете цел ден.   Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО […]

Pastes

Повкусни од тие со сирење и јајца: Макарони со шунка и додаток кој менува се

Направете вкусни макарони со шунка и грашок, нешто различно во морето рецепти со тестенини. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги […]

Предјадења

Памук кифлички – најмеките кои сте ги пробале до сега

Направете вкусни кифлички за појадок. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб    

Десерти

Колачиња со портокал и чоколадо – подобри од ресана

Направете вкусни колачиња со портокал. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава – […]

Препораки

Печурките ги јадеме често а не знаеме дека помагаат за голем проблем

Печурките се вкусни, да се јадат сами или како прилог со некое јадење, имаат супер арома и многу се здрави. Она што малкумина го знаат за нив е дека ја разредуваат крвта и помагаат да се елиминира лошиот холестерол во крвта. Користете ги почесто и за вкус и за здравје. […]

Десерти

Најмеките домашни крофни – еден од најбараните рецепти

На никој не му се стои до шпорет за време на горештините, но кој би можел да одолее на вкусни крофни кои се топат во уста. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема […]

Предјадења

Мекици со јогурт за помалку од 30 минути: Не впиваат многу маснотија, меки како душа

Направете вкусни и брзи мекици за Добро утро со јогурт, кои се меки како перниче, а не впиваат многу маснотија.Ова е рецептот: Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен Солена торта со палачинки Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар […]