Tag: вишни

Видео, Десерти

Мирисот е како рај: Колач со вишни и чоколадо

Уживајте во префинет вкус на вишни со чоколадо.Направете брз, едноставен и летен колач. Ова е се што ви треба: Рецептот погледнете го ТУКА.   Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО […]

Видео, Десерти

Кремаст десерт со вишни и чоколадо

Доаѓа пролетта, доаѓаат и слатките вкусови како цреши, јагоди и вишни.Направете совршен мус од чоколада и вишни, кој е прикажан на видеото на Практична жена. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и […]

Tips & Tricks

Ако работите ноќе задолжително јадете цреши!

Сите едвај го чекаме топлиот летен период за цреши и вишни. Секој од нас барем еднаш украл од нечиј двор како дете само за да се насладува. Но и сега, во светот на возрасните, црешите имаат многу корисни ефекти особено ако работите навечер.Ако работите трета смена, или подготвувате испит до […]

Повеќе

Баклава со вишни по одличен рецепт

Баклавата е многу вкусен специјалитет. Ама, баклавата со вишна… 🙂 Еве го рецептот на Зорица: Повеќе рецепти за вкусни десерти тука Готви со љубов и уживај во храната 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Чоколадна баклава Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со […]

Tips & Tricks, Десерти, Посно и веге

Компот од вишни по едноставен рецепт

Покрупни вишни се мијат и им се отстрануваат рачките. Се редат во тегли и се додава по 1 лажица шекер во секоја тегла (може да се прелијат со сируп од шекер). Се дополнуваат со вода и се варат 20 минути додека да зовријат. Може да се вријат и во тенџере […]

Tips & Tricks, Повеќе, Посно и веге

ВИДЕО: Како најбрзо се вадат семките од цреши и вишни?

Одличен совет во пресрет на сезоната на цреши и вишни. Сè што ви треба е едно шише и стапче. Погледнете го видеото: Погледни повеќе кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај Gotvi.mk рецепти: Охридски чомлек Пица лазања Свежа салата со тестенини Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Која […]